T.C. HINIS MÜFTÜLÜĞÜ

   

 

 

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HINIS İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN MÜFTÜLERİN YAPTIKLARI FAALİYETLERİ GÖRMEK İÇİN MÜFTÜ RESMİ ÜZERİNE TIKLAYIN

Adı Soyadı Doğum Yeri ve Tarihi Öğrenimi Göreve Baş.Tar. Gör.Ayrıldığı Tar.
Feyzullah İNCE Bolu   1315 İlkokul 28.11.1952 08.11.1954
Kemalettin AKTAŞ Siirt   1308 İcazetname 18.07.1956 22.06.1957
S.Ali ULUSOY Of       1321 İcazetname 09.09.1957 19.11.1957
Resul KÜÇÜKAKYÜZ

-

-

07.03.1959 02.07.1960
Kasım AKÇAY Çaykara 1933 İ.H.L 13.07.1962 11.09.1964
H.Esat ARSLAN

-

-

10.08.1964 06.06.1969
Bahattin FIRAT Hınıs 1942 İlahiyat Fak. 30.11.1970 02.10.1972
Abdullah AKSOY Düzce  1947 Y.İ.E. 09.07.1973 25.11.1975
Bahattin FIRAT Hınıs  1942 İlahiyat Fak. 28.01.1976 15.10.1981
İbrahim DUMAN Şenkaya 1955 Y.İ.E. 22.03.1982 01.04.1982

Sıtkı DALOĞLU

Pasinler 1942 İlahiyat Fak. 27.01.1983 04.09.1986
 

Osman DANIŞMAN

Giresun 1955 Y.İ.E. 19.09.1986 16.08.1989

Osman DANIŞMAN Giresun İli Alucra İlçesi’nin Arda Köyünde 1955 yılında doğdu. İlkokulu Arda Köyünde, Erenköy Kur’an Kursunda hıfzını, Orta ve lise Öğrenimini İmam-Hatip Lisesinde, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünde Yüksek tahsilini ikmal etmiştir. Silivri Sinekli Nahiyesi, Şişli Talatpaşa Camii, Fatih Haseki Sultan Camiinde İmam-Hatiplik görevini yapmıştır. Askerliğini Yedek Subay olarak Ercişte yapmıştır. Muratlı’da Vaizlik, Hınıs, Pehlivanköy, Ardeşen, Nallıhan, Altınekin’de İlçe Müftülüğü yapmıştır.01 Eylül 2008 tarihinden itibaren Sakarya İli Arifiye İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta olup, evli ve dört çocuk babasıdır.

H.Osman SOLMAZ Akdağmadeni Y.İ.E. 17.10.1989 16.08.1991
 

AliMARAŞLIGİL

Kahramanmaraş 1950 Y.İ.E. 03.07.1992 27.08.1993

Ali MARAŞLIGİL 

Amasya İl Müftüsü   

            1950 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve Orta tahsilini burada tamamladı. 1969 İmam-Hatip,1973-1977 yılları arası Adıyaman İmam Hatip Lisesinde Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Okul Müdürlüğü,  Bağdat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Din Bölümünde Arap Dili ve Edebiyatı üzerine ihtisas yaptı.  1977-1980 yılları arasında Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği,1989 yurtdışı dönüşü, 1992-1993 yıllarında Erzurum Hınıs İlçe Müftülüğü, 1993-1999 yıllarında Kahramanmaraş İli Çağlayancerit İlçe Müftülüğü, 1999-2002 yıllarında Gaziantep İli Nurdağı İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu.  görevine atanarak, 10.03.2006Diyarbakır İl Müftülüğü,Ve Amasya İl Müftülüğü görevine devam etmektedir.

Nevzat SAĞLAM Rize Ortaokul 14.06.1994 20.09.1994
Recai ÇETRES Erzurum İlahiyat Fak. 13.09.1995 19.09.2003
 

LütfullahKARAKUŞ

Erzurum İlahiyat Fak. 25.11.1997 10.11.1999
 

Mehmet UZUNCA

 

Kütahya 1960

İlahiyat Fak. 02.12.1999 21.07.2000

 

Fatih TAVLAŞOĞLU

Erzurum 1967 İlahiyat Fak. 02.10.2000 05.11.2002
 

H.İbrahim DEMİR

Tercan 1970 İlahiyat Fak. 01.04.2003 22.09.2005

 

Ali Hayri ÇELİK

 

Konya  1976 İlahiyat Y.Lisans 27.10.2005 23.11.2007

      25.07.2011

 

 

Webmaster : A.B